O NAS. SELEKTYWNOŚĆ I WYRAZISTOŚĆ DŹWIĘKU W BLISKIM POLU

O nas. Selektywność i wyrazistość dźwięku w bliskim polu.

Słowo o Cinema Audio autorstwa pana Luisa Wassmanna Selektywność i wyrazistość dźwięku w bliskim polu, nasz najwyższy priorytet.

W przeciwieństwie do tego, co mówi się na ulicy i co wie każdy audiofil, różne instalacje audio – a także różne rozmiary obiektów – wymagają zupełnie innej inżynierii dźwięku i sprzętu. Z pewnością wymagania sprzętowe potrzebne do trance’owego festiwalu muzycznego na świeżym powietrzu są przeciwne do tych potrzebnych na przykład do koncertu zespołu jazzowego w pomieszczeniu.

To powiedziawszy, Cinema Audio nie jest wyjątkiem, ponieważ ma bardzo szczególne cechy. Po pierwsze, ścieżki dźwiękowe do filmów to nie tylko muzyka, ale głównie dialogi, które opowiadają historię, a te muszą prezentować doskonałą zrozumiałość mowy. Ale oprócz dialogów, także efekty specjalne, muzyka itp. – które również wzbogacają wrażenia filmowe – muszą być odtwarzane z dużą różnorodnością i bogactwem tonów. Wreszcie, bas i częstotliwości subwoofera muszą być reprodukowane z należytą precyzją i bez tak zwanego “dyskotekowego kopa”.

Te szczególne cechy definiują dźwięk kinowy i sprawiają, że jest on tak rozpoznawalny

Według strony acoustics-engineering.com: "Zrozumiałość mowy zależy (w dużej mierze) od właściwości akustycznych otoczenia, w którym głos jest przekazywany od mówcy do słuchacza".

aurea26dsp-black-uai-516x465

Od ponad 20 lat produkujemy światowej klasy kinowe systemy audio.

Tysiące kin na całym świecie korzysta już z naszych głośników i wzmacniaczy kinowych LW Speakers.

Zrozumiałość w bliskim polu zawsze była naszym priorytetem od 2015 roku, kiedy wprowadziliśmy na rynek markę Aurea, a pełną gamę produktów do kina domowego. Z radością możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy nasz cel: zrozumiałość w bliskim polu dla kina domowego, tak samo jak w przypadku kina komercyjnego.

Dzięki wielkiemu wysiłkowi zespołu i ciągłym inwestycjom w badania i rozwój możemy teraz zaoferować naszą wyjątkową technologię i możemy z całą pewnością powiedzieć: instalacja głośników Aurea sprawi, że Twoje filmy będą brzmiały tak, jak powinny. Tak jak w kinie.

Osiągnęliśmy nasz cel: taką samą zrozumiałość w bliskim polu dla kina domowego, jak dla kina komercyjnego.